Rahmet Akpolat Kim Milyoner Olmak İster Kaç TL kazandı soru ve cevapları

/ 16 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Rahmet Akpolat Kim Milyoner Olmak İster Kaç TL kazandı soru ve cevapları

Rahmet Akpolat Kim Milyoner Olmak İster Kaç TL para kazandı soru ve cevapları. Nevşehirli yarışmacı katıldığı programda hayallerinin ödülünü almak için yarışmaya kız kardeşi ile katıldı. Kayseri’de yaşayan kardeşi Eczacılık fakültesi öğrencisi. Rahmet Hanım, tez ödevine çalışırken cep telefonundan yarışmaya sosyal medya üzerinden başvurduğunu söyledi. Mehmet Yıldırım ile kısa sohbetin ardından yarışmaya başladı. Hedefinin 125 bin tl para ödülü olduğunu söyleyen Rahmet Akpolat yarışmadan kaç para ile ayrıldı sorulan sorular ve cevapları neydi ayrıntıları haberimizin devamında.

İtalya’da görev almış üniversite bölümünü birincilik ile bitirmiş Rahmet Akpolat canlı yayında İtalya’daki zamanlarından resmini paylaştı. Peki Rahmet Hanım, Murat Yıldırım karşısında ne kadar başarılı oldu

Yaşamı boyunca yazdığı şiirleri kitaplaştırmayan ve dostlarının bu konudaki zorlamasına henüz bitmedi çalışıyorum şeklinde cevap veren şair kimdir?
A-) Yahya Kemal Beyatlı
B-) Turgut Uyar
C-) Ahmed Arif
D-) Fazıl Hüsnü Dağlarca
Yarışmacımız %50 hakkını kullandı ve A – B şıkkı arasında kaldı çift cevap hakkını da kullandı ve Doğru cevap A şıkkını buldu. Yahya Kemal doğru yanıttır.

İzlandada 1966-1983 yılları arasında temmuz aylarında hangisi yasaktı ?
A-) Futbol maçları
B-) Araba yıkamak
C-) Televizyon yayını
D-) Piknik yapmak
Yarışmacımız fikri olmadığı için 30 bin TL’lik çekini alarak yarışmadan çekildi. Doğru cevap C televizyon yayını.