Selim Koçovalı, İdris Koçovalıyı Çukur’dan çıkartabilecek mi

/ 13 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Selim Koçovalı, İdris Koçovalıyı Çukur’dan çıkartabilecek mi

İdris Koçovalı aldığı karar sonrası Selim Koçovalı, İdris Koçovalıyı Çukur’dan çıkartabilecek mi, Selim Koçovalı’nın planı ne ne yapacak İdris’i nasıl çıkartacak ? Hepsini merak ile bekliyoruz.

Çukur 29. bölüm 2. fragmanında yayınlanan İdris Koçovalı sahneye çocuklarını toplayarak başlar. Vartolu, Yamaç, ve Selim Koçovalı karşısında kararını açıklar. Karanlıkta gördükleri toplantıda Yamaç’ın Çukur mahallesi için yaptıklarını fazlası ile İdris takdir eder. Takdirine şayan bir ödül ile birleştirmek ister. Bir karar vermelidir. Ancak bu karar kardeşleri birbirine düşürmeden aralarındaki bağı güçlendirmelidir. Çukur mahallesinin büyük bir bölümüne sahip olan İdris Koçovalı yeni varisini belirler.

İdris Koçovalı tüm tapularını Yamaç’a devredecek mi?

Toplantıda açıkladığı üzere tüm tapularını Yamaç’a devretmeye karar verir. Böylece İdris’in düşündüğü Çukur mahallesinde Yamaç’ın sözünün geçerliliğini arttırmak ve mahalle yönetimini devralmasıdır. Çocukları arasından Çukur mahallesinin geleceği için en mantıklısının Yamaç olduğuna karar verir. Peki Yamaç tüm tapuları alacak mı? Selim bu durum karşısında çok sinirlenir sinsi planını harekete sokar. İdris Koçovalı tapularını Yamaç’a devretmesini istemeyen Selimin planı.

Selim acil karar verir ve öfkesine hakim olamaz. Hemen toplantıdan sonra ekibini toplar. Amacı ise artık İdris Koçovalı’nın Çukur mahallesinden uzaklaşmasıdır. İdris’i bir süre Çukur mahallesinden uzaklaştırır ise olayların değişeceğini düşünüyor peki bunu nasıl yapacak. O kadar da kolay değil ikinci planı nedir?

Selim Koçovalı, İdris’i öldürecek mi?

Çukur mahallesinden ayrılmayacağını bilen Selim Koçovalı, İdris Koçovalı’yı öldürmesi durumunda tüm tapular Yamaç’a devredilemeyecek ve hakkına düşen kısmını Selim alacak. Selim’in bu planı olması durumunda İdris Koçovalı’nın ölmesi yani Ercan Kesal’ın Çukur dizisinden ayrılması gerekiyor. Selim, Çukur mahallesinin mallarının Yamaç’a devredilmesine izin vermeyecek. Bu durumda kendisinin hiçbir hükmü kalmayacağını bilen Selim acilen bir planını uygulaması gerekiyor. Laf İdris Koçovalı’nın ağzından çıkmıştır. Sözün geri dönüşü yoktur ozaman İdris Koçovalı ölecek mi ? diziden ayrılıyormu? Selim nasıl plan yapacak tapuları ele geçirmek için Selim’in planı ne ? İşte bizi hayretler içerisinde bırakan Çukur 29. bölüm 2. fragmanı izle.