Sıfır Noktası Nerede Çekiliyor? Dizinin çekildiği adresler

/ 15 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Sıfır Noktası Nerede Çekiliyor? Dizinin çekildiği adresler

Trt1’in yeni dizisi Sıfır Noktası Nerede Çekiliyor? Dizinin çekildiği adresler neresi diye merak ediliyor. İstanbul dizisi gerçek yaşanmış olaydan esinlenilmiş. Zeytinburnu Belediye Başkanı projesi dizi olarak hayata geçti.

Degas Film tarafından Zeytinburnu Belediye Başkanı’nın zamanında yaptığı proje dizi olarak karşımıza çıktı. Dizi tamamen gerçek yaşanmış bir olayı anlatıyor. Zeytinburnu denilince İstanbul’da sokaktaki çocuklar her zaman ön planda önümüze çıkmış geceleri yolda yürümenin tehlikeli olduğu bölgelerden biridir. Belediye Başkanı sosyalleşmek için buz pisti yaptırır. Bu piste gitmek isteyen çocukların bazı zorlukları olur Sıfır Noktası nerede çekiliyor. Diğer başı boş çocuklar tarafından yolda rahat gitmeleri engellenir ve piste katılım zamanla azalmaya başlar. Durumu inceleyen zamanın Belediye Başkanı ulaşım aşamasındaki bazı çocukların rahatsızlık yarattığına şahit olur.

Zamanın Belediye Başkanı Murat Aydın derhal sokaklarda yaşayan çocuklar için bir proje hazırlayarak hepsini toplar. Onları eğitmeye ve sosyalleşmeye sevk eder. Eğitilen bu gençler arasından birçoğu topluma kazandırılmıştır. Buradaki en kritik ve ilginç olay ise Murat Aydın’ın buz pisti projesine zamanında zarar verenlerin bu projeyi tamamlaması gerektiği oldu. Sokak çocukları arasından hockey takımı kuruldu. Bu takım Türkiye şampiyonluğunu Zeytinburnu gururu ile kazandı. Ancak bu onlara yetmedi. Sıfır Noktası nerede çekiliyor sa oraya kadar devam ettiler. Dizinin çekildiği adresler arasında son durakları avrupa oldu. Başarılı takım avrupa buz hockeyi şampiyonu olarak Zeytinburnu Belediyesine başarı yağmuru gönderdi.

Şimdi Degas Film bu müthiş hikayeyi aldı ve Sıfır Noktası Nerede Çekiliyor? Dizinin çekildiği adresler yaşandığı sokaklar ile birlikte TRT 1 ekranlarında bize aktarıyorlar. Gerçek bir hikayeyi izleyelim.