Sincap nasıl doğurur kaç yavru yapar

/ 6 Temmuz 2018 / / yorumsuz
Sincap nasıl doğurur kaç yavru yapar

Sincaplar doğurarak çoğalan hayvanlardır. Bir doğumda 3 ile 5 arası yavru yapan Sincap nasıl doğurur. Bir doğumda sincap kaç yavru yapar ve sincaplar ilk doğduklarında nasıldır özellikleri ve yapıları neye benzer. Sincaplar emerler mi süt ile mi beslenirler detayları.

Sincap nasıl doğurur

Doğa çok esrarengizdir. Her hayvanı farklı yaratmıştır. Tüm canlıların üreme içgüdüsü olduğu gibi sincaplarda birleşerek üreme yaparlar. Üreme sonrasında dişi sincap için zor günler başlar. Çünkü erkek sincap alıp başını giderken dişi sincap tek başınadır. Yanında bir ebe olmayacak bunu biliyor. Bunun için doğum yaklaşmadan önce yerini ayarlaması gerekiyor. Çoğunlukla doğadan korunabilmek için ağacın yüksek yerlerini tercih ederler.

Sincap doğum kasılması

En önemlisi sincap nasıl doğurur ve bir doğumda sincap kaç yavru yapar önemli gelişme evreleri. Anne sincap öncelik ile geniş ve rahat bir yuva hazırlar. Doğuma kadar yavrularına ve kendisine doğum aşamasında yetecek rahatlıkta ve genişlikte yuva olmalıdır. Sincaplar da insanlar gibi kasılmalar yaşarlar. ilk kasılmalarını hissetmeye başladığında sincap için zor dakikalar tek başına başlamış demektir. Şimdi ise hazırladığı yerde kasılarak rahatça yatmaya çalışmaktadır. Videoda sincap dört yavruyu aynı anda meydana getirmiştir.

sincap nasıl doğurur 2

Sincaplar ilk doğduklarında görmezler ve duymazlar. İlk çıkış esnalarında anneleri onları yalayarak sever ve temizler. İçgüdüsel olarak doğum bitiminden sonra bebek sincaplar annelerinin memelerinden süt emmeye başlarlar. İnsan ile çok benzer yapıları olan sincaplar doğumdan sonrası da insanlar gibi görmez ve duymaz. Anne sincap ise doğumdan sonra kasılmaların bitmiş olması ile ve vücudundan çıkarttığı dört yavrunun memelerinden sütlerini emmesi etkisi ile uyuya kalır. Yavru sincaplar annenin üzerinde gezerler ve sürekli süt içerler. Anne sincap uyandığında ise kendisi için besin bulup vücudun süt yapmasını sağlaması gerekir.

İş bu sincap nasıl doğurur ve sincap bir doğumda kaç yavru yapar videomuzu izleyebilirsiniz. Yaklaşık beş hafta boyunca sincaplar yuvadan çıkmazlar. Annelerinin beslediği bebek sincaplar artık yuvaya sığmaz olurlar ve zamanı geldiğinde yuvadan göçüp giderler. Anne sincap ise yavrularına son bir defa sarılıp hayatın ikinci evresini yaşamaya başlar. Bir kısım sincaplar anne ile kalır iken özellikle erkek sincaplar yuvayı terk ederler.Benzer Konular