Startv İstanbullu Gelin Sedef Kimdir? Gerçek adı

/ 31 Ekim 2018 / / yorumsuz
Startv İstanbullu Gelin Sedef Kimdir? Gerçek adı

Startv İstanbullu Gelin Sedef Kimdir? Gerçek adı nedir sorularına yanıtlar bu makalemizde.  İstanbullu Gelin Dizisi Sedef karakterini bu haftaki bölümde göreceğiz. İstanbullu Gelin Dizisi Sedef kimdir?  Dizide hangi rolü canlandıracak karakteri nasıl bir karakter.

Startv istanbullu gelin sedef kimdir gerçek adı ne?

Yeni sezona çok iddialı giren Star’ın en çok izlenen dizilerinden biri olan İstanbullu Gelin’de heyecan dorukta. Yeni sezonda diziye dahil olan Güneş ve Ülfet Hala karakterleri İstanbullu Gelin dizisinin seyrini iyice değiştirdi.

Sırlarla dolu olan Ülfet Hala’nın yıllar sonra Boranlar’ın karşısına çıkıp hesap sorması, özellikle Esma Boran ile olan çekişmeleri izleyicinin ilgisini çekti, oyuncuların performansı ise ekran başındakilerden tam not aldı.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı, Star TV’nin fenomen dizisi “İstanbullu Gelin” de sevilen isim Yeşim Salkım konuk oyuncu olarak yer alacak. Bir süredir ekrana ara veren Salkım, Sedef karakteri olarak izleyici karşısına çıkacak.

Dizide Yeşim Salkım, Boranlar’ın halası olan Ülfet Kavaklı’nın her defasında para vererek susturduğu, Ülfet’in karanlık geçmişinin kara kutusu Sedef karakterine hayat verecek.

Ülfet, para ile her seferinde susturmayı başardığı Sedef’ten bu kez de kurtulmayı başaracak mı? Ülfet’in karanlık geçmişinden gelen Sedef, bildiklerini anlatmaya karar verirse bu durum Boranları nasıl etkileyecek? Merak dolu gelişmelerle “İstanbullu Gelin” 2 Kasım Cuma akşamı Star’da.

Startv istanbullu gelin sedef kimdir? Sedef karakterini canlandıran oyuncu Yeşim Salkım’dır.  Kendisini tanıyalım. Müzisyen Dursun Salkım’ın kızı olan Yeşim Salkım, 12 Nisan 1968 doğumludur. Arnavut kökenlidir. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümü mezunudur. İlk albümünü 31 Mart 1994’te çıkaran sanatçı, “Son Sigara”, “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım” ve “Hiç Keyfim Yok” adlı parçalarıyla tanındı. 1995 yılında çıkardığı “Ferman” albümü, Deli Mavi, bir Ajda Pekkan cover’ı olan Yeniden Başlasın ve Günlerim Soluyor gibi şarkılarla kariyerini sürdürdü. 1996 yılında kamera karşısına geçerek oyunculuğa başladı. İlk oynadığı sinema filmi ise başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel’in paylaştığı 1996 yapımı sinema filmi Eşkıya oldu.Yavuz Turgul’un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya’da başrol karakteri Emel’i canlandırdı. İlk evliliğini 1989’da Mustafa İmre ile yaptı. 1990’da kızı Gizem doğdu. Bir dönem Uzan Ailesi’nden Hakan Uzan’la olan evliliğiyle gündeme geldi. Sonrasında İlker İnanoğlu ile kısa süreli bir evlilik yaptı. 1997’de Yeşil Müzik isimli plak şirketini kurdu. Hilal Cebeci, Cenk Eren, Lerzan Mutlu, Tarık gibi ünlüleri müzik piyasasına kazandırdı. Hakan Eratik’le evliliğinden 9 Nisan 2011’de kızları Ada dünyaya geldi. “Şarkıcı” filmiyle 2001 yılında Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

 Benzer Konular