Startv Söz Dragan Ratkovic kimdir? Dragan gerçek adı

/ 25 Ekim 2018 / / yorumsuz
Startv Söz Dragan Ratkovic kimdir? Dragan gerçek adı

Söz dizisi Star tv ekranlarında 3. sezona başlamak üzere. Diziye yeni katılan karakterlerden biride Kasap Dragan Ratroviç peki Söz Dragan Ratkovic kimdir? Dragan gerçek adı ne kim canlandırıyor ? Kasap Dragan Ratroviç karakterini Sarp Akkaya oynuyor. Peki Sarp Akkaya kimdir ? Yaşı 38 olan Sarp Akkaya 13 Mayıs 1980 İstanbul doğumlu olup tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Söz Dragan Ratkovic kimdir (Dragan Petkoviç değil arkadaşlar Ratkoviç)

Başarılı oyuncu Sarp Akkaya’nın hayat vereceği Söz Dragan Ratkovic kimdir? Doksanlı yıllarda bir ülkedeki iç savaş sırasında birçok Müslüman’ın katledildiği eylemlerin baş sorumlusudur. Yurt dışında yabancı devletler tarafından eğitilip, yine onlara hizmet etmesi için yetiştirilmiştir. Kadın çocuk yaşlı demeden karşısına çıkan her insanı kesip biçmiş, kurşuna dizdirmiş azılı bir katildir. ‘Kasap’ lakabı da buradan gelmektedir. Dragan ülke güvenliğini tehdit edecek hain bir plan için Türkiye’dedir.

Söz Dragan Ratkoviç gerçek adı Sarp Akkaya, ilk kez Bizim Aile dizisiyle oyunculuk hayatına başlayamıştır. 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olup Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nun “Kaos” ve “Sonra” adlı tiyatro oyunlarında oynadı. Ardından Alchera Tiyatro Topluluğu’nun “6.Gün” ve “Devenin Hörgücü Yamuk Olur” isimli tiyatro oyunlarında rol aldı. “Albay Kuş” ta oynadığı oyunlar arasındadır. Daha sonraları ekranların fenomen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu  dizisinde canlandırdığı Servet karakteriyle tanındı, ama asıl popülaritesini Ezel adlı dizide canlandırdığı Tevfik karakteri ile sağladı. Kenan İmirzalioğlu ile beraber oynayan Sarp Akkaya bu diziyle büyük çıkış yakaladı. Suskunlar adlı dizide Murat Yıldırım ile başrolleri paylaşmış olan Sarp bu dizide Sarı karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise Atmaca karakterine hayat vermiştir.. Atv’de yayınlanan Racon adlı dizide oynamış ve başrolü Mehmet Aslantuğ ile paylaşmış olan Sarp Akkaya oyuncu Esra Akkaya’nın kardeşidir. Ayrıca ikizi olan Kaya Akkaya da kendisi gibi oyuncudur. Seslendirme çalışmaları da yapan Sarp Akkaya birçok filmde de rol almıştır.

Sarp Akkaya Oynadığı filmler

2017 Kaybedenler Kulübü Yolda (Mehmet Ada Öztekin)
2017 Kötü Çocuk
2015 Eksik (Barış Atay Mengüllüoğlu)
2012 El Yazısı (Ali Vatansever)
2011 Labirent (Tolga Örnek)

Sarp Akkaya Art-İstanbul menajerlik ajansı ile çalışmaktadır. Ayrıca şuan Söz dizisinde beraber oynadıkları Tolga Sarıtaş’da aynı ajansa bağlıdır.  Sarp Akkaya instagram hesabı sarpakkaya üzerinden paylaşımlar yapmaktadır. Şuan instagram hesabı 277 bin takipçi ve 928 gönderiye sahiptir.

Söz dragonun yanındaki kadın çok merak ediliyor. Sarışın söz dragon sevgilisi çok merak ediliyor. Söz Dizisi Dragan Ratroviç Sevgilisi makalemizden detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca Söz dizisine diğer yeni katılan oyuncu Söz Dizisi Kopuk kim? makalemizden öğrenebilirsiniz.