Taksim 1 Mayıs kutlamasına açık mı ?

/ 1 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Taksim 1 Mayıs kutlamasına açık mı ?

Ülkenin siyasi tutumu ve diğer siyasi partiler üzerinde yaptığı kısıtlamalar zorlamalar devam ediyor. Aslında mayıs tüm dünyada barış ve işçi emekçi partisi olarak neşeler ile halay çekilerek kutlanırken ülkemizde siyasi yönetim tarafından engellenir.

Taksim 1 Mayıs kutlamasına açık mı ?

Kanlı 1 Mayıs gününden sonra Taksim meydanı ve İstiklal Caddesi Türkiye’deki 1 Mayıs’ın sembolüdür. Kutlanmasının en gurur verici yeridir. Ancak siyasi görüşlerin ayrılığı ve karşıt görüşlerin kararına bırakılması nedeni ile 1 Mayıs 2018 Ohal kapsamındaki ülkemizde yasaklanmıştır. Hergün binlerce turistin gelip binlerce dolar paranın döndüğü alanlarda bugün kimsecikler yok.

Alana sadace girmesinin gerektiğini kanıtlayan kişiler yoğun üst baş aramasından sonra içeriye girmesine izin veriliyor. Dükkan kiralarının günlüğü bile normal bir semtte dönen toplam ciroya dolar bazında eşit tutlan İstanbul’a gelen her truistin görmek istediği en yoğun caddedir.

1 Mayıs kazancı yokuşundan çıkılarak çelenk bırakılmaya kadar devam eder. Ekonomik değer ile alakası sadece işçi haklarını korumak üzere yapılır. Kesk konuşması çok önemlidir. Ancak eskiden bir olan derneklerin kendi aralarında ayrılıklara düşmesi ve bölünmesi bazı kişilerin gücü elinde tutmak istemesi nedeni ile genelinde bölünmüş olduğundan söz hakları yersizleşmiştir.

Taksim 1 Mayıs kutlamasına kapalıdır ve kutlama yapılamaz Ak Parti tarafından onaylanmıştır !