TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır frekansları nedir sembol oranı

/ 1 Temmuz 2018 / / yorumsuz
TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır frekansları nedir sembol oranı

Ulusal kanal dünya kupası maçlarını 4k kalitede izleyebilirsiniz. Bunun için receiver ayarlarından kanal eklemelisiniz. Detayları ile TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır, TRT 1 4k uydu frekansları nedir ve ayarlama yaparken sembol oranı kaç gireceksiniz detayları ile kanal kurulumunu anlattık.

Dünya kupası maçlarını full HD kalitede sunan TRT 1 ücretsiz olarak izleyebileceğiniz 4k teknolojisini tanıttı. Dünya kupasına yetişen kanal TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır çok kolay. Ayarlandıktan sonrası ise çok keyifli. Tv de almadığınız bir kalite. Stadyumdan daha net bir görüntü. TRT 1 4k frekansları nedir ve ayarlama sırasında TRT 1 sembol oranı kaç girmeniz gerekiyor. Detayları ile anlattık.

Kanalı listenize ekleyebilmek için ayarlar bölümüne girin. Kanal eklemeyi bulun. Genel olarak her receiver aynı standartlar ile çalışır. Tek kanal ekleme seçeneğini işaretleyin. Manuel kanal ekleme de yazabilir. Bazı modeller de el ile kanal ekle olarak ta geçmektedir. Liste şeklimde kanal kodlarını gireceğiniz ekran gelecek. Bu ekrana aşağıda yazdığımız gibi giriş yapın.
Frekans kodu : 12123 MHZ
Sembol oranı : FEC 3/4 seçelim
Sembol Değeri : 15000 giriyoruz.
Tarama : Horizontal yani yatay seçiyoruz.
Uydu adını listeden Uydu Adı Frekans POL Sembol FEC seçelim

TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır

Aramayı başlattığınızda TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır öğrenmiş oldunuz. Artık TRT1 i nasıl 4k izleyebilirsiniz biliyorsunuz. Kaydet deyip ekrandan çıktığınızda kanal listenizin sonunu kontrol ediniz. Çok fazla soru geliyor. TRT 1 4k kanal araması yaptım ekledim ancak kanal listesine gelmedi diye. Listenin sonuna ekleniyor. Takip ettiğinizde eklenmiş olduğunu göreceksiniz. Taşıma işlemi yaparak TRT 1 eski kanalı ile yer değiştirebilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde evden TV izlemek artık çok daha zevk verici. Hele ki led tv tekonolojisi kullanıyorsanız çok daha zevkli olacak.

TRT 1 4k uydu frekansları nedir sembol oranı

İş bu sonucunda TRT 1 4k uydu kanalı nasıl ayarlanır ve frekansları nedir sembol oranı kaç girilecek nasıl tarama işlemi yapılır detaylarını sizlerle paylaştık. Herkes para vermeden 4k tv kanalı izleme keyfini doyasıya yaşayabilir. TV8 ve diğer kanalların da bir an önce 4k teknolojisine geçerek daha kaliteli yayın yapmasını ve gelişen teknolojiye ayak uydurmasını bekliyoruz. Aynı zamanda yeni sezonda Diriliş Ertuğrul’un da 4k ile verilmesini ümit ediyoruz.Benzer Konular