TRT Misafirim var sunucusunun adı ? Kaç yaşında ?

/ 19 Eylül 2018 / / yorumsuz
TRT Misafirim var sunucusunun adı ? Kaç yaşında ?

TRT1 ekranlarında yayınlanan Misafirim Var sunucusunun adı Nermin Gül olup Gül 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2018 yılı itibariyle yaşı 35 olup evli ve 3 çocuk sahibidir. Aslen göçmendir, baba tarafından Boşnak asıllıdır. Nermin Gül’ün eşi ise Suat Gül’dür. Suat Gül aslen Erzincan’lı olup tekstil işi ile ilgilendiği bilinmektedir. Nermin Gül’ün çocukları 1 kızı 2 oğlu vardır Özellikle eşinin memleketi ve yöresine ait yemeklere oldukça hakimdir. Ayrıca sıkça kendi kültürüne ait olan Boşnak Böreği tarifi vermektedir.

Nermin’in Enfes Mutfağı

Instagram hesabı üzerinde Nermin’in Enfes Mutfağı adı altında yemek tarifleri ve mutfak sırlarını paylaşması ile tanınmıştır.  instagram hesabı nerminin_enfes_mutfagi olan sunucu 1.8 milyon aboneye sahiptir.  Ayrıca popüler olan instagram hesabı sonrasında birde Youtube kanalı açmıştır ve oradan da tariflerini paylaşmaktadır. 2018  Nisan ayından itibaren TRT1 Ekranlarında yayınlanan Misafirim var programını sunmaktadır. Nermin Gül instagram hesabı üzerinde kendini şu şekilde tanımlamıştır.

Boşnak Kızı?
Eğitmen Şef❤
Yemek Yazarı❤
Yemek yapmaya aşık
Temel Aşçılık?mezunu ?
Evli ve çocuklu

Nermin Gül Boşnak Böreği tarifi

Misafirim var sunucusu Nermin Gül Boşnak Böreği Tarifi


Göçmenlerin meşhur boşnak böreği süper ince kat kat lezzetli bir börek oldu sizde denemek isterseniz buyrun tarifi. Hamurunu yaparken un su ve tuz kullanıyoruz sadece suyumuz ılık olmalı una göre su ilave ediyoruz miktarını tamamen kendiniz hazırlayabilirsiniz; bir tepsi börek için 800 gr un yeterli oluyor ve 2 tatlı kaşığı tuz 3 buçuk su bardağı sıcağa yakın su ılık hamuru ince olması için yumuşak kıvamda bir hamur elde etmemiz lazım ve ve hamuru yaptıktan sonra yaklaşık 1 saat ama yaz ayları için yarım saat dinlendirmeniz yeterli olur parmağını batırıp yumuşaklığından anlayabilirsiniz çok bekletmeyin yapış yapış okursa açılmaz hamur açarken yağ kullanıyoruz tereyağ veya margarin karışımı olabilir ben tereyağ ve sıvıyağ karışımı kullanıyorum bu gün az margarin ve sıvı yağ ile yaptım iç harcı nasıl istiyorsanız ıspanaklı olabilir Kıymalı patatesli peynirli tamamen zevki size kalmış yalnız ıspanaklı yapacaksanız kavurmanıza gerek yok çigden içliği hazırlamanız yeterli ıspanağın üstüne az soğan doğrayıp yumurta ve peynir karışımını üstünden gezdirebilirsiniz hamuru açarken bir masanın üstünde baya ince açmanız gerekli masanın kenarlarından sarkması lazım ne kadar ince o kadar muhteşem oluyor ama bir yapan tarafından görürseniz daha güzel ve verimli oluyor .

Misafirim Var sunucusunun adı adlı bu makalemizde sizlere Nermin Gül hakkında bilgiler verdik. Başka sorularınız var ise yorum olarak belirtebilirsiniz.

 Benzer Konular