TV8 Kızım Dizisi Öykü Kimdir? Hastalığı Nedir?

/ 14 Eylül 2018 / / yorumsuz
TV8 Kızım Dizisi Öykü Kimdir? Hastalığı Nedir?

TV8 ekranlarında 19 Eylül Çarşamba akşamı izleyicisiyle buluşacak olan, Med Yapım & Fatih Aksoy’un yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Gökçen Usta ’nın oturduğu, senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt ve Irmak Bahçeci’ nin yazdığı TV8 Kızım’ dizisi her cuma günü saat 20:00’de yeni bölümü ile ekrana gelecek.  Peki TV8 Kızım kim namıdiğer Öykü kimdir?  Kızım dizisinde Öykü karakterini canlandıran çocuk oyuncu bir çok kişinin ekrandan yakından tanıdığı Beren Gökyıldız. Beren Gökyıldız’ı daha önce Güldüy Güldüy Show ve Cansu Dere ile beraber oynadığı Anne dizisinden yakından tanımaktayız.

29 Eylül 2009 doğumlu ve 8 yaşında olan Beren Gökyıldız  2016 yılında geleneksel Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Çocuk Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

TV8 Kızım

Dizinin Başrollerinde; Buğra Gülsoy ve Leyla Lydia Tuğutlu oynuyor. Onlara çocuk başrol oyuncusu olarak Beren Gökyıldız eşlik ediyor. Ayrıca  dizide Serhat Teoman, Tugay Mercan, Sinem Ünsal ve Suna Selen’de diğer deneyimli oyuncular.

TV8 Kızım dizisini konusu şöyle;

Öykü 8 yaşında, yaşıtlarından farklı olarak algısı çok açık olan, empati duygusu gelişkin ve akıllı bir kızdır. Doğduğundan beri birlikte yaşadığı teyzesi onu terk edince,  daha önce hiç görmediği babası Demir’i bulmak zorunda kalır.

Ancak babası hayatında hiçbir sorumluluk almamış, yetimhanede büyüyen bir dolandırıcı olan Demir’dir.  Öykü’nün onu bulmaya geldiği gün polis tarafından tutuklanır. Demir, kızına bakması şartıyla mahkeme tarafından salıverilir ancak o gün tanıştığı Öykü’yle yaşamayı asla istemez.

Demir ve ortağı Uğur bir yandan Öykü’den kurtulmaya çalışırken, bir yandan da büyük bir vurgun planı hazırlamaktadırlar. Bu büyük vurgunun hedefinde Candan vardır. Candan ise sakin görünen hayatında, geçmişin büyük acılarını gizlemektedir.

Tüm bu tesadüflerle hayatın bir araya getireceği insanların hiçbirinin bilmediği ise Öykü’nün büyük bir sırrı sakladığıdır.

Kızım dizisi Öykünün hastalığı ne ? Öykü Niemann – Pick hastası yani kalıtsal bir sinir sistemi hastalığı olan Niemann – Pick hastalığı nedir makalemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bakalım TV8 ekranlarında her Cuma akşamı izleyeceğimiz Kızım Dizisi bizlere nasıl bir hikaye sunacak.  Kaçıranlar için Kızım Tekrarı aynı gün dizi bitiminde ekrana gelecek.Benzer Konular