Tvde Bugün Ne İzleyelim? İşte Öneriler

/ 13 Eylül 2018 / / yorumsuz
Tvde Bugün Ne İzleyelim? İşte Öneriler

Tvde Bugün neler izleyeceğiz. 13 Eylül 2018 Perşembe günü televizyonda ne izlesek diye düşünüyorsanız aşağıdaki listeden önerilerimizi okuyabilirsiniz.

Kanal D bugün “Direniş Karatay” filmini yayınlıyor. Saat 20:00 sularında başlayacak film bitiminde tekrar yayınlacak.

Direniş Karatay

Direniş Karatay Televizyonda ilk kez yayınlacak.  Filmin konusu ise şu şekilde;  Alaeddin Keykubat’ın zehirlenmesinin ardından tahta geçen Gıyaseddin Keyhüsrev, Anadolu Selçuklu Devleti’nin topraklarını koruyacak yetenekte bir hükümdar olmadığından, Moğol Ordusu’nun iştahını kabartır. Devlet, yıkılma tehlikesi altına girer. Ancak Emir Celaleddin Karatay’ın kadın, erkek, genç ve yaşlısıyla topyekün örgütlediği halk, tüm gücüyle Moğollara direniş için hazırlık yapmaktadır.

Star tv bugün “İftarlık Gazoz” filmini yayınlayacak. Saat 20:00 sularında başlayacak film bitiminde ise “Avlu Dizisi” özel bölümü ile ekranlarda olacak. 20 Eylül Perşembe günü yeni sezona başlayacak Avlu Dizisi için takipçileri özel bölümle hasret giderip geçtiğimiz sezon neler yaşanmış tekrar hatırlayabilirler.

İftarlık Gazoz başrollerinde  Cem Yılmaz’ın oynadığı Komedi, Dram türünde bir film. Konusu ise şöyle;  1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Filmin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstleniyor.

Fox tv bugün “Bizim Hikaye” dizisinin yeni sezon ilk bölümü ile kış sezonunu başlatıyor. Saat 20:00’de başlayacak dizinin ardından büyük ihtimalle Bizim Hikaye Tekrarı yayınlacak.

Tv8 bugün Sümela’nın Şifresi : Temel Filmi ile prime time başlangıcı yaparken ardırdan Güldür Güldür ve Masterchef Türkiye tekrarları ile geceyi kapatıyor.

Sümela’nın Şifresi Temel

Filmin konusu şu şekilde; Temel Karadeniz’de yaşayan saf ve hayallerinin peşinden giden bir delikanlıdır e bu haliyle herkesin alay konusudur. Kalbinin sesini dinleyen beş parasız Temel, Trabzon’un en bilindik ve zengin ailelerinden Yücesoyların kızı Zuhal’e aşık olur. Zuhal’i babasından isteyen Temel’i Hıdır Yücesoy kapı dışarı eder.

Sevdiğine ulaşamayan ve hayalleri yıkılan Temel, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısına çıkarak intihara giriştiğini öğrenir. Arkadaşını vazgeçirmek için manastırın çatısına çıkan Temel, Turgay’ı ikan etmek yerine kendisi de intihar etmeye karar verir. Onları çatıdan indirmeye çalışan polislerden Sümela Manastırı’nda büyük bir hazine saklandığını öğrenen Temel intihar etmekten cayıp, bahsedilen hazineyi aramaya başlar. Bu sayede hem zengin olacak hem de Zuhal’e olan aşkını ispatlayacaktır…

Başrol Temel karakterinde tiyatro ve gösteri sanatçısı Alper Kul’u izlediğimiz filmin yönetmenliğini Adem Kılıç üstlenirken, senaryo ise Yılmaz Okumuş’a ait

 

TRT1 Perşembe gününü “Virüs” filmi ile prime time başlatıyor. Yabancı filmin ardından TRT1 saat 22:45’de Ev Sineması Kuşağında “Göçebe” filmini yayınlacak.

Virüs (The Flu)

Virüs filminin konusu şu şekilde; Bilinmeyen bir hastalık aniden baş gösterir, bölgesel yıkımlara sebep olur. Hastalık solunum yoluyla bulaşmaktadır ve hastalığı kaptıktan 36 saat sonra ölüm gerçekleşmektedir. Salgını kontrol altına alabilmek için çaresizlik içinde mücadele eden insanların hikayesi…

Göçebe filminin konusu ise şöyle; Tüccar baba, oğlu ve köpeklerinin kurak, distopik bir dünyada geçen yolculuk hikâyesi… Çok eski bir harita sayesinde uçsuz bucaksız çölü geçip buldukları vaat edilen yeşil topraklardaki medeniyete kabul edilme savaşı…

 

Atv ise yeni dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” ile prime time girişi yapıyor.   Dizi sonunda ilk bölümü kaçıranlar için yine Bir Zamanlar Çukurova tekrarı Atv ekranlarında olacaktır.

Tvde Bugün popüler kanallarda neler var sizler için derledik.  Günlük olarak paylaşacağımız bu yazımızı takip edebilirsiniz.

 


Etiketler

Benzer Konular