Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Merve kimdir ?

/ 22 Nisan 2018 / / yorumsuz
Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Merve kimdir ?

Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Merve karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Aslıhan Gürbüz’dür. Diziye girdiği günden beri dizinin yönünü değiştiren hatta dizisinde çalan şarkılar’ın bile değişmesi izleyicilerin fark ettiği önemli değişikliklerdendir.

Aslıhan Gürbüz Kaç Yaşında ? Aslıhan Gürbüz Biyogrofisi.

16 Şubat 1983 doğum günü ile dünyaya Çanakkale’de gelen Aslıhan Gürbüz kısa sürede ünlenmeyi başardı. Aslıhan Gürbüz’ün ilk filmi olmayan Ufak Tefek Cinayetler aslında 5 yaşında İstanbula taşınması ile başlıyor. Aslen Eskişehir Seyitgazi’li olan Merve babasının işi dolayısı ile İstanbula taşınmış. Bursa’nın İnegöl İlçesinde Müşerref Muzaffer Samda İlköğretim Okulunda eğitim alan genç yıldızımız. Liseyi mesleki tercih eden Aslıhan Gürbüz Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünü tamamlayarak lisans sahibi oldu.

Aslıhan Gürbüz ilk olarak 2009 yılında Kanal D’de yayınlanan Bir Bulut Olsam dizisi ile oyunculuk hayatına başladı. Engin Akyürek ve Engin Altan Düzyatan gibi ünlü oyuncular ile dizi hayatına başlamış olması kısa zamanda dizinin reytinglerini arttırdı. Dizi içerisindeki oyuncuların da ön plana çıkması sağlanmış oldu. 2010 ve 2012 yılları arasında Yahşi Cazibe dizisinin başrölüne geçti. Dizide Azerbeycanlı karakter Cazibe’yi canlandırdı. Dönemin erkekleri tarafından fazlası ile beğenilen “Yahşi Cazibe” denilince akla ilk gelen isim oldu. Dizi hayatına 2 yıl ara verdikten sonra 2014 yılında Zeytin Tepesi dizisinde başröl oyuncusu olarak görev aldı. Oyunculuk geçmişine bakıldığında hem komedi hem dram olarak oyunculuğu çok yetenekli yerli oyuncumuzdur. Bu yıl da Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Merve karakterini canlandırıyor.

Aslıhan Gürbüz Evlimi? Eşi Kimdir?

Aslıhan Gürbüz 2011 yılında oyuncu olan Kerem Kupacı ile evlenerek dünya evine girdi. Ancak Gani Müjde’nin teknede kıydığı bu nikah uzun sürmedi. 2014 yılında Aslıhan Gürbüz boşanarak dul kaldı. Birçok ünlü yıldızımız gibi bekar olan ünlüler kervanına kabul edildi.

Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Merve kimdir ?


ASLIHAN GÜRBÜZ’ÜN ROL ALDIĞI FİLMLER

2004 – Büyük Buluşma

2008 – Gonca Karanfil

2009 – Bir Bulut Olsam

2009 – Kanal-İ-Zasyon

2011 – Labirent

2010 – 2012 – Yahşi Cazibe

2014 – Zeytin Tepesi dizisi