Uyudum, büyüdüm.. gibi göründüm Ama büyümedim

/ 5 Kasım 2018 / / yorumsuz
Uyudum, büyüdüm.. gibi göründüm Ama büyümedim

Bir Litre Gözyaşı dizisi 5. bölümüyle ekranlara geldi. Cihan 18 yaşını kutlarken ertesi gün hastalığını öğrendi. Beyincik dejenerasyonu olduğunu öğrenen Cihan büyük şok yaşarken yanında Mahir vardı. Cihan ve Mahir sevgili olma yolunda adım atarken Bir Litre Gözyaşı yeni bölümleri neler olacak konusu ile merak uyandırdı.

Bir Litre Gözyaşı 5. bölüm neler oldu? Bir Litre Gözyaşı özeti

Ali ile doğum günü partisine gideceği sırada bayılan Cihan için her şey yeniden başlıyor!

Beyincik dejenerasyonuna yakalanan Cihan’ın hareketlerindeki değişim iyice artar. Artık kendisindeki bu değişimlerle yaşamaya alışan Cihan, hastalığını daha bilmemektedir. Annesi Figen, Cihan’ın gerçeklerle mücadele edemeyeceğini düşünür ve babası Muzo ile birlikte aldıkları bu kararın arkasında dururlar. Üstelik Cihan’ın doktorunun tüm ısrarlarına rağmen kararlarında değişiklik olmaz. Cihan’ın ileride daha büyük problem yaşayacağını düşünen doktoru, ikna etmeyi başarır.

Fakat bu kez daha büyük bir sorun ortaya çıkar. Figen ile Muzo, Cihan’a gerçekleri açıklayacakları sırada acı gerçek ortaya çıkar. Figen’in babası da beyincik dejenerasyonu hastalığına yakalandığı için intihar etmiştir. Bu haber herkesi perişan eder ve Cihan’ın da aynı problemleri yaşayabileceği düşünülür. Cihan ise hareketlerinde dengesizlik, kavrayamama ve sürekli düşmesine bir anlam verememektedir. Artık bununla yaşamayı öğrenmek zorunda kalır. Doğum gününü kutlamak için dışarı çıktıkları sırada Cihan yere yığılır. Ailesinin koşarak başına geldiği genç kızın bu olay, zorlu hayatının başlangıcıdır.

Bir Litre Gözyaşı dizisinde 5. bölümde çalan şarkı Nil Karaibrahimgil tarafından seslendirilen Yaş 18 şarkısı idi.  İşte şarkının sözleri şarkıyı dinle

 

Nil Karaibrahimgil – Yaş 18

Albüm Adı : Sınav Soundtrack

Uyudum, büyüdüm.. gibi göründüm
Ama büyümedim bir gün bile büyümedim
Sorular vardı cevapları çok şıktı
Ama giyemedim birini bile giyemedim
Ve bunu sen bile bilemedin!

Ben daha 18im
Ya hepsi ya da hicbiriyim
Sanma ki şu son üç saatte
Hiçkimse ya da birisiyim…
(x2)

Uyudum, büyüdüm.. gibi göründüm
Ama büyümedim bir gün bile büyümedim
Sorular vardı cevapları çok şıktı
Ama giyemedim birini bile giyemedim
Ve bunu sen bile göremedin! (x2)

NakaratBenzer Konular