Vatanım Sensin Yüzbaşı Yakup tutuklanacak mı ? Yakup’a ne olacak

/ 3 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Vatanım Sensin Yüzbaşı Yakup tutuklanacak mı ? Yakup’a ne olacak

Vatanım sensin dizisinde Cevdet’in damadı Yüzbaşı Yakup tutuklanacak mı tutuklandımı ? Yakup’a ne olacak. Esir düşen yüzbaşı Yakup’un haberini alan Cevdet Yakup’un kurtulması için ne yapacak ve tutuklanan Yakup nasıl kurtulacak. Bu akşam Kanal D’de vatanım sensin dizisi izleyenleri 2. bir şok ile karşılaşıyor.

Cevdet’in annesinin hakka yürüdüğü deyişi ile diziden ayrılma sahnesinde oğlunu vatan haini olarak görüyor. Sivri dili ile bunu dile getirirken herkesin içinde oğluna bağrıyor. Senin gibi oğlum olmaz olsun sen vatan hainisin diyor ve bunu kalbi kaldırmıyor. Bir anda yığılan Hasibe Hatun’u Cevdet alıp eve götürüyor. Annesine vatan haini olmadığını anlatsada annesi inanmıyor. Son nefesi ile sadece Türk ordusuna yardımcı olmaya söz ver diyerek gözlerini kapatıyor.

Cevdet annesinin haberi ardından damadı olan Yüzbaşı Yakup’un tutuklanma haberini alıyor. Depoda basılan Yakup hazırlıksız yakalanıyor. içeriye silahlarla giren askerler Yakup’u tek buluyor. Ellerine kelepçe takarak Yakup’u etkisiz hale getiren askerler Yakup’u tutkluyor.

Yakup’un tutuklanma haberi karşısında Cevdet’in elinden ilk zamanda birşey gelmiyor. Haberini alır almaz Halit Ergenç gözlerini çatıyor ve dizide Yüzbaşı Yakup rolündeki Fatih Artman haberi ile sarsılıyor. Yunan ordusu içerisinde bir ajan olan Cevdet için Yakup’un tutuklanması hiçte iyi olmadı.