Verda Dizisi Funda Kimdir ? Gonca Sarıyıldız kim ?

/ 2 Ekim 2018 / / yorumsuz
Verda Dizisi Funda Kimdir ? Gonca Sarıyıldız kim ?

Verda Dizisi Funda Kimdir ? Gonca Sarıyıldız kim ? ATV ekranlarında çok yakında başlayacak olan Verda Dizisinde Funda karakteri Kerem’in aşık olacağı kız olacak. Kerem karakterini bildiğiniz gibi Kutsi canlandıracak. Kutsi yeni dizisinde Gonca Sarıyıldız ile başrolü paylaşacak.

Verda Dizisi Funda Kimdir ?

Gonca Sarıyıldız kim ? Genç oyuncunun yaşı 32 olup 10 Şubat 1986 doğumludur. Ankara’da doğmuştur. Gonca Sarıyıldız’ın burcu Kova burcudur. Gonca Sarıyıldız boyu 1.75 kilosu ise 55 kg.  Ankara Anıttepe Lisesi’nde okuyan oyuncu çocukluğundan bu yana hayalini kurmuş olduğu oyunculuk alanında kendini yetiştirmek için Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde almıştır.

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk alanına atılan ve birçok tiyatroda oyunlarda sahne alan Gonca Sarıyıldız; kamera karşısına ise ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın cariyesi olan Fatma Sultan karakterini canlandırarak geçmiştir. Bu projeden sonrasında ise dikkatleri çekmiş ve yapımcıların dikkatini çekmiştir. Başarılı oyuncu verdiği röportajlarda film projelerinde seçici olduğunu belirtiyor. ATV ekranlarında yayınlandığı dönemde büyük beğeni kazanan ve çok izlenen Diğer Yarım dizisinde ikiz kardeşler olan Zeynep ve Esma karakterlerine hayat vererek tanınan bir isim haline gelmiştir. Ayrıca Bedel dizisinde de rol alan genç oyuncu yine ATV ekranlarında Seviyor Sevmiyor adlı dizide İrem karakterini canlandırmıştır.

Gonca Sarıyıldız instagram hesabı olan sariyildizgonca üzerinden paylaşımlarda bulunuyor.  instagram hesabı resimleri ve hikayeleri vasıtasıyla takipçilerini sevindiren ünlü oyuncuyu sizde instagram hesabı üzerinden takip edin. 

Gonca Sarıyıldız Verda Dizisinde başrolü Kutsi ile paylaşacak.  Dizinin yeni bölümleri hangi gün yayınlanacak bilgisini Verda Dizisi Yeni Bölümleri hangi gün makalemizden öğrenebilirsiniz.  Ayrıca Verda Dizisi Tekrarı hangi gün yazımızdan da tekrar bölümlerinin yayın akışını görebilirsiniz.Benzer Konular