Vezir Parmağı’na Neden Ceza Verildi

/ 15 Temmuz 2018 / / yorumsuz
Vezir Parmağı’na Neden Ceza Verildi

Star Tv’nin yayınladığı Vezir Parmağı filmine Rtük ceza kesti. Ünlü yapımcı Mahsun Kırmızıgül’ün filmi tekrar gündemde haber oldu. Peki Rtük hangi maddeden ne kadar ceza kesti. Merak edilen Vezir Parmağı’na Neden Ceza Verildi kim ödeyecek kanal mı film sahibi mi ceza kime kesildi ?

Herkes yayınladığı yayından sorumludur maddesi gereğince Rtük cezasını Star Tv kanalına kesti. Kanalın Mahsun Kırmızgül’e ücret ödeyerek aldığı filmi yayınlamasının bedeli çok ağır oldu. Yaklaşık 70 bin euro kadar olan fiyat kanal yönetimi tarafından isyan ettirdi. Sinemalarda yayınlandığında siyasi olaylar neticesinde erken çekilmişti ve beklenen cironun çok altına gişe yapan filmi Tv kanalına uzun zamandır vermeyen yönetmen zarar etmişti. Star Tv’den gelen film teklifini yerinde bulan Mahsun anlaşılan ücreti alarak filmden olan zararını minimize etmişti. Ancak bu Star Tv’ye pahalıya patladı.

Vezir Parmağı’na Rtük cezası

Rtük filmin tarihimizi kötü anlattığını ve Vezir kavramının farklı tanıtıldığını öne sürdü. Filmde anlatılanların gerçeği yansıtmadığı gibi milli tarihe zarar vermesi gerekçesi ile yayından kaldırılması ve bir daha gösterilmemesi husunda uyarı unsuru çerçevesinde yayın kanalına ceza kesti. Star Tv’ye kesilen 400 bin TL lik ceza kanalı pes ettirdi. Yüzlerce film var adı üzerinde filmdir ve hayal ürünüdür. Başka bir filmde Yunanlılar’ın İstanbul’u gelecekte işgal edilebileceği anlatılabilinir. Bu filmdir. Yada Türklerin dünyaya hükmedeceği konuşulabilir buda farklı senaryo ve filmdir.

İş bu sonucunda Rtük’ün milli değerlere zarar verip farklı yönlendirdiğine karar veren filmin yayınını yapan Star Tv’ye 400 bin TL ceza kesilerek on beş gün içerisinde ödenmesi halinde yüzde yirmi beş indirim uygulanması yerinde görülerek kesinleştirildi. Sinema filmi Vezir Parmağı’na Neden Ceza Verildi bazı kesimler tarafından anlaşılamadı.

Vezir Parmağı’na cezaBenzer Konular