Yamaçı vuran kim? Yamaç’ı kim vurdu?

/ 25 Aralık 2018 / / yorumsuz
Yamaçı vuran kim? Yamaç’ı kim vurdu?

Çukur 48. bölümde son sahne oldukça etkileyici oldu. Dizinin ana karakterlerinden Yamaç vuruldu. Yamaçı vuran kim?  Önce Yamaç’ın cep telefonuna “Hiçbir şey bitmedi. Çeto ve Mahsun’u indirmeden bitmez. Acilen atacağım konuma gel. Sana nasıl yapacağımızı anlatacağım.” diye bir mesaj geldi. Bu sırada Cumali’nin gözükmesi mesajı onun attığını seyirciye inandırmaya çalışsa da daha sonra bu kişinin Cumali olmadığı ortaya çıktı.  Ancak Cumali o sırada kardeşi Kahraman’ın intikamı için Vartolu ile bir araya gelmiş ve dövüş başlamıştı.

çukur cumali vartolu dövüşü

Yamaçı vuran kim? Yamaç’ı kim vurdu?

Yamaç’ı kim vurdu? Show tv ekranlarının sevilen dizisi Çukur’un başarılı oyuncusu Aras Bulut İynemli, canlandırdığı Yamaç karakteri ile gönüllerde taht kurdu. Dizinin dün yayınlanan 48. bölümünün son sahnesinde yüzü görünmeyen bir kişi tarafından ormanlık arazide vurulan Yamaç’ı kimin vurduğu büyük bir merak konusu. Vatandaşlar internette konu hakkında birçok teori ortaya atarken akıllarda ise soru işaretleri oluştu. Peki Yamaçı vuran kim? Yamaç’ı kim vurdu? Çukur Yamaç öldü mü?

Öncelikle Yamaç’ın ölen Ersoy’un telefonundan çağrıldığı kesin.  Ersoy’un öldüğünü bilmeyen Yamaç cep telefonuna gelen mesajı Ersoy’un gönderdiğini düşünerek buluşma yerine gidiyor. Yamaç’ın vurulduktan sonra “neden? neden?” demesi ise onu vuran kişiyi tanıdığına işaret.  Peki Yamaçı vuran kim? Yamaç’ı kim vurdu? Bu konuda oldukça farklı teori olmakla birlikte sosyal medya sayfalarında ve tahminlerde MEDET ismi ağırlık kazanmış durumda görünüyor. Diğer bir ihtimal ise Selim’in oğlu olan Akın Koçovalı’nın vurmuş olabileceği.  Ancak bu ihtimal daha zayıf bir ihtimal çünkü annesi hapishanede onu ziyaret ediyor. Sultan’da geçtiğimiz bölümlerde Selim’in oğlunu ziyaret etmesi gerektiğini dile getirmişti.  Özellikle amcasına düşman olması için büyük bir sebebi olması gerekir.

Çetonun konuştuğu kişi kim? Çeto kimle buluştu?

Çeto hezimet sonrası Çukur’dan çıktıklarını ama Koçovalı’larında Çukur’a girmesine izin vermeyeceği söylüyor. Bu sebeple birisiyle buluşuyor.  Araçta Mahsun “Şunu karıştırmasak olmuyor mu? Kendimiz halletsek” diyor. Ayrıca konuşmanın ileriki bölümlerinde  Çeto Mahsun’a “Sen burada bekle. Makineyi bacağının arasına al, baktın gel var başının çaresine bak” diyor.  Bu konuşmadan bu kişinin karakuzulardan olmadığını çıkarabiliriz.  Fakat bu kişinin Karakuzular’ın patronu olabileceği de diğer bir ihtimal yani 34 KK 0001 bu kişinin olabilir.   Çünki Çeto konuşmanın ilk başında “Sürekli haklı çıkmak çok sıkıcı değil mi? Haklı çıktın yine” diyor. Yani karakuzular ile irtibatta ve Çeto ile konuşan birisi olduğu düşünülüyor. Bakalım bu eski bir karakter mi yoksa diziye yeni girecek bir karakter mi olacak.

Çukur neden yok? Çukur yeni bölümü ne zaman?

Çukur neden yok hemen açıklayalım. 2019 Ocak ayı dizi severler için oldukça sıkıcı geçeceğe benziyor. TRT1 dışındaki tüm özel kanalların Ocak ayı boyunca dizilerin yeni bölümlerini yayınlamayacağı konuşuluyor. Reklamverenler ile yeni anlaşmalar yapılacağı ve maliyeti yüksek dizilerin kaldırılacağı söylenenler arasında. Ayrıca Çukur özelinde başrol oyuncularından Aras Bulut İyinemli’nin bedelli askerlik yapacağı bu sebeple diziden bir süre ayrılacağı bilgisini aldık. Büyük olasılıkla Yamaç bu süreyi hastanede yaşam mücadelesi vererek geçirecek görünüyor. Çukur yeni bölümü ne zaman yayınlanacak derseniz Ocak ayı sonunda yayınlanması bekleniyor.  Bakalım 2019 bizlere daha ne sürprizler yapacak. Hep beraber göreceğiz. İyi yıllar.

 

Çukur tüm oyuncular

Yamaç: Aras Bulut İynemli
Sena: Dilan Çiçek Deniz
İdris: Ercan Kesal
Sultan: Perihan Savaş
Meliha: Şenay Gürler
Vartolu: Erkan Kolçak Köstendil
Aliço: Rıza Kocaoğlu
Selim: Öner Erkan
Cumali: Necip Memili
Çeto: Erkan Avcı
Mahsun: Berkay Ateş
Celasun: Kubilay Aka
Emmi: Kadir Çermik
Ayşe: İrem Altuğ
Saadet: Boncuk Yılmaz
Medet: Mustafa Kırantepe
Ersoy: Mehmet Yılmaz Ak
Metin: Cem Uslu
Kemal: Uğur Yıldıran
Meke: Aytaç Uşun
Akşın: İlayda Alişan
Karaca: Ece Yaşar
Yıldız: Gökşen Ateş
Veysel: Halil Babür
Hatice: İpek Türktan
Deren: Beste Kanar
Lal Fındık: Ramin NezirBenzer Konular